Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór dla sprawcy znęcania

Na wniosek policjantów Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim zdecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego w stosunku do 43- letniego mieszkańca miasta, który podejrzany jest o znęcanie się nad członkami swojej rodziny. Mężczyzna będzie musiał raz w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę do poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonych.

W minioną niedzielę (18 czerwca) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną i dziećmi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że .43-latek wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał i poniżał pokrzywdzonych.


Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad bliskimi osobami. Ponadto policjanci złożyli wniosek do Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.


Mężczyzna będzie musiał raz w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji Nowe Miasto Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę do poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonych.

 

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.