Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo"- dzielnicowi na spotkaniach w szkołach

„Kręci mnie bezpieczeństwo… w domu, na drodze, na podwórku i nad wodą” to hasła pod którym odbywają się spotkania uczniów z policjantami przed zbliżającymi się wakacjami. Wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach o których przypominają funkcjonariusze. W trakcie jednych z takich spotkań w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. dzielnicowy sierż. szt. Mateusz Soter rozdał dzieciom karty rowerowe

Spotkania z policjantami to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając podczas wakacji. Policjanci z nowomiejskiej komendy już od początku czerwca spotykają się przedszkolakami oraz z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych by przybliżyć im zasady bezpiecznego wypoczynku.


 

Mundurowi przypominają o tym jak zachować się nad wodą, w wodzie, jak bawić się bezpiecznie w domu, podczas pieszych wycieczek, odpoczywając w górach a także jak bezpiecznie surfować w Internecie. Takie spotkania są zawsze też okazją by przybliżyć dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie w kontekście takiego bezpieczeństwa dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego sierż. szt. Mateusz Soter rozdał wczoraj uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka ich pierwsze uprawnienia d kierowania- karty rowerowe.

 

  • spotkanie z policjantami w szkole
  • spotkanie z policjantami w szkole
  • spotkanie z policjantami w przedszkolu
  • spotkanie z policjantami w przedszkolu
  • spotkanie z policjantami w szkole