Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie obywatelskie pomogło w wyeliminowaniu nietrzeźwego kierującego

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna kierował oplem astrą mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało okazało się, że 26-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Już po raz kolejny skuteczna interwencja była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś tuż po północy oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał informację, że w Skarlinie jedzie kierujący oplem astrą, który znajduje się pod działaniem alkoholu. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali opisywany pojazd. Badanie stanu trzeźwości kierującego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. 26-latek był pijany. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie posiada też w ogóle prawa jazdy.

 

 

 

To już kolejny przypadek na terenie naszego powiatu, kiedy nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z drogi dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

 

 

Wczoraj ok godz. 18:40 na ul. Jagiellońskiej w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem, który także zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol. W tym przypadku mieszkaniec gm. Kurzętnik znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie 28-latek odpowie przed sądem.