Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie dla bezpieczeństwa- uroczysty apel w szkole

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się uroczysty apel poświęcony bezpieczeństwu dzieci podczas zbliżający się wakacji. W tym niecodziennym przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele rożnych służb i instytucji dbających o bezpieczeństwo, m.in. przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Sanepidu, Kolei Państwowych, KRUS i Nadleśnictwa.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie było niezmiernie ciekawe i bogate w rady, przestrogi i środki ostrożności, których należy przestrzegać każdego dnia. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Sanepidu, Kolei Państwowych, KRUS oraz Nadleśnictwa.

 

Wierzymy, że uczniowie po wysłuchaniu tylu cennych i bardzo ciekawych informacji czas wakacji będą wiązać z miłymi wspomnieniami. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

 

Na zakończenie apelu dyrektor szkoły przedstawił zebranym ucznia tej szkoły Norbera Kopiczyńskiego dziękując mu za jego godną naśladowania postawę. Norbert w ubiegłoroczne wakacje uratował życie mężczyźnie na terenie naszego miasta. Za swój bohaterski czyn, za odwagę i za właściwą postawę Norbet został nagrodzony medalem „Młody Bohater”, który 1 czerwca 2017 r. otrzymał w Warszawie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

 

Po części oficjalnej dzieci czekała miła niespodzianka- pokaz specjalistycznego sprzętu na dziedzińcu szkoły. 

  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji
  • apel dotyczący Bezpiecznych Wakacji