Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zajęli II miejsce w Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku" na Warmii i Mazurach

Podczas regionalnych eliminacji do zawodów „Patrol Roku”, na terenie WSPol w Szczytnie konkurowali najlepsi z najlepszych policjantów pionów prewencji Warmii i Mazur. Po dwudniowej rywalizacji II miejsce w klasyfikacjach zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim – st. sierż. Karol Malinowski i st. sierż. Rafał Śliwiński. Nasi reprezentanci wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie powalczą we wrześniu o tytuł najlepszego patrolu roku w Polsce

Po dwudniowych zmaganiach w środę (22.06.2017) zakończyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wojewódzkie eliminacje do XXIV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Był to drugi etap eliminacji. Pierwszy odbył się wcześniej na poziomie poszczególnych powiatów. Po nim reprezentanci warmińsko - mazurskich komend powiatowych spotkali się w Szczytnie. Tam na terenie Wyższej Szkoły Policji, we wtorek (21.06.2017) 38 policjantów z 19 jednostek rozpoczęło rywalizację między sobą.


 

Pierwszy dzień zawodów obejmował pięć konkurencji: policyjny tor przeszkód, strzelanie sytuacyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, stosowanie technik obezwładniających.

W tym roku, w porównaniu do poprzednich lat, rywalizacja w kolejnych konkurencjach odbywała się kaskadowo. Jak podkreślił mł. asp. Szymon Brzdąkiewicz – główny sędzia zawodów, wprowadzone zmiany znacznie podniosły poziom trudności dlatego, że zawodnicy po pokonaniu toru przeszkód, od razu wbiegali na strzelnicę, gdzie wykonywali strzelanie sytuacyjne. Następnie przystępowali do konkurencji udzielania I pomocy przedmedycznej i stosowania technik obezwładniania. Po przerwie zawodnicy przystąpili do napisania testu z wiedzy ogólnej.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w konkurencji, która jest tym z czym najczęściej spotykają się w codziennej służbie – przeprowadzanie interwencji policyjnej. Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

 

„Wszystkie konkurencje były bardzo wymagające. Nas cieszy najbardziej to, że wszyscy policjanci w naszej ocenie prezentowali bardzo wysoki poziom. Dlatego każdy z policjantów biorących udział w zawodach może czuć się zwycięzcą. Tym bardziej, że różnice punktowe między drużynami były bardzo niewielkie”
 • podsumował przebieg zawodów mł. asp. Szymon Brzdąkiewicz z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie.

   

Po rozegraniu ostatniej konkurencji, sędziowie podsumowali punktacje i ogłosili wyniki.

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Miejsce - KPP Szczytno

 2. Miejsce - KPP Nowe Miasto Lubawskie

 3. Miejsce - KMP Elbląg


 

St. sierż. Karol Malinowski oraz st. sierż. Rafał Śliwiński, bo o nich mowa, na co dzień pracują w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.


 

Policjanci, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali gratulacje i zostali wyróżnieni przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka, który życzył im powodzenia podczas codziennej służby i sukcesu podczas rywalizacji na etapie ogólnokrajowym zawodów. W ręce zdobywców I miejsca i tytułu Patrolu Roku na Warmii i Mazurach trafił Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, a także pamiątkowa tablica ufundowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Drużyna, która zajęła drugie miejsce również została wyróżniona przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i otrzymała puchar ufundowany przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Podobnie jak drużyna, która zajęła trzecie miejsce na podium.

 

Zwycięzcy ze Szczytna oraz nasza drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego, będą reprezentować Warmię i Mazury na XXIV Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą w się w dniach 13-15 września 2017 roku na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

 

Warto dodać, że nasi policjanci w 2014 roku także reprezentowali garnizon warmińsko-mazurski w Ogólnopolskim Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” w Słupsku. Patrol w składzie sierż. Karol Malinowski oraz st. post. Marcin Kłosowski zajęli wysokie czwarte miejsce. Dla Karola Malinowskiego to już więc kolejny sukces.

 

Należy wspomnieć, że turniej ten jest jedną z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom oraz wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów.


 

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy!!!

 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie
 • Turniej Par Patrolowych w Szczytnie