Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prędkość w powiecie nowomiejskim

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. W działaniach uczestniczyli mundurowi z nowomiejskiej drogówki. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że to właśnie przekroczenie prędkości jest od wielu już lat przyczyną większości zdarzeń drogowych.

Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali w powiecie nowomiejskim 37 pojazdów, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym także radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

 

Pomimo panujących wczoraj trudnych warunków atmosferycznych, w tym opadach deszczu, które powinny determinować kierowców do zdjęcia nogi z gazu funkcjonariusze ujawnili aż 28 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Wszyscy sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami.


 

Z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu wynika, że w tym roku zwiększyła się ilość wypadków i kolizji drogowych. Zdecydowaną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.


 

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Podobne działania będą kontynuowane, gdyż nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.