Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pijani kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać i stosować się do niego wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak nadal zdarzają się osoby, które pomimo wcześniej spożytego alkoholu wsiadają za kierownicę. Tak właśnie w miniony weekend postąpiło czterech kierujących.

W niedzielę ok godz. 22:40 na ul. Lidzbarskiej w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem focusem. W takcie kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało, że ma niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.


 

Podobny los spotka mieszkańca Brodnicy, który niespełna pół godziny później został zatrzymany do kontroli drogowej także w Kurzętniku. 35 - latek kierował oplem astrą także znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.


 

Dzisiejszej nocy tuż po godz. 24:00 na ul. Rynek w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 28-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.


 

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak mieszkaniec gminy Grodziczno. W niedzielę ok godz. 5:50 został zatrzymany przez policjantów w Mrocznie. 34-latek kierował audi i znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.


 

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.