Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny motorowerzysta po użyciu alkoholu wyeliminowany z dalszej jazdy

Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego uczestnika ruchu drogowego, który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. W Grodzicznie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

W poniedziałkowe popołudnie ok. godz. 17:20 w Grodzicznie policjanci z zespołu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 69-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie niespełna pół promila alkoholu. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.


 

Przypominamy, że każda nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej, którą to właśnie zaburza alkohol. Znacząco zakłóca on pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców. Alkohol w organizmie kierowcy to potencjalne zagrożenie nie tylko dla niego ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód, motorower, motocykl lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.