Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe zdarzenia drogowe. Kierowcy z promilami

Na naszych drogach zapanowała jesienna aura. Opady deszczu i przymrozek w ostatnich dniach spowodowały, że na drogach jest ślisko. Pochmurny dzień wpływa również na nasze samopoczucie, dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy. Nigdy też nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu gdy wcześniej piliśmy alkohol. Tylko w ten weekend policjanci pracowali przy 10 zdarzeniach drogowych. W 4 z nich kierujący jechali na tzw."podwójnym gazie".

Panująca obecnie w naszym regionie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.


 

Dachowanie kangoo


 

W nocy z piątku na sobotę, ok. godz. 2:20 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Gwiździny auto wpadło do rowu. Gdy na miejsce pojechali policjanci zastali w rowie leżące na dachu renault kangoo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących an drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował sam. Przeprowadzone badanie wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Nie posiadał też przy sobie dokumentów od pojazdu i prawa jazdy. Jakby tego było mało, okazało się, że mężczyzna ten zanim spowodował kolizję uszkodził znak drogowy na jednym ze skrzyżowań w Nowym Mieście Lubawskim.


 

Renault scenic uderzyło w drzewo


 

Godzinę później w Zwinarzu 18-letni mieszkaniec gm. Rybno kierując renault scenic także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w drzewo. Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowało się także 3 pasażerów. 2 z nich z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitala. Od kierującego autem wyczuwalny był zapach alkoholu z ust. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło te przypuszczenia. Mężczyzna także znajdował się w stanie nietrzeźwości. Ponadto nie posiada on uprawnień do kierowania autem.


 

Potrącenie pieszego


 

W sobotę ok godz. 17:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego, do którego doszło w Krotoszynach. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący fiatem punto mieszkaniec gm. Biskupiec na prostym odcinku drogi uderzył w pieszego, który biegnąc wzdłuż jezdni nagle skręcił i wbiegł mu wprost pod samochód. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. I w tym przypadku kierujący zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.


 

Zaparkował oplem w rowie


 

Także w sobotę tuż przed godz. 23:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Nowym Dworze Bratiańskim kierujący oplem corsa wjechał do rowu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że autem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie. Mężczyzna pod zdarzeniu oddalił się z miejsca. Został jednak zatrzymany chwilę później przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.


 


 

Pamiętajmy!

Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Kierując pojazdem pamiętajmy, że jesienią w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami śniegu lub niskimi temperaturami wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.


 


 


 

Powrót na górę strony