Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowomiejscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 200 kierujących

Policjanci z nowomiejskiej drogówki brali udział w centralnych działaniach „Alkohol i narkotyki". Miały one na celu przebadanie jak największej ilości kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie". Wczoraj policjanci przebadali 211 kierujących.

Wczorajsze działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin rannych. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców w kilku miejscach naszego powiatu. Mundurowi przebadali 211 kierujących. W tego typu działaniach sprawdzają się będące na wyposażeniu policyjnych patroli urządzenia „AlcoBlow”, dzięki którym w ciągu kilku sekund można potwierdzić, czy prowadząca pojazd osoba znajduje się pod działaniem alkoholu. Niestety nie wszyscy okazali się trzeźwi. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Policyjne działania takie jak "Trzeźwy poranek" czy "Alkohol i narkotyki" mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policjanci będą przeprowadzać kolejne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze pod lupę będą także brali tych kierujących, którzy w rażący sposób przekraczają dozwoloną prędkość. Wszystko po to, by na naszych drogach było bezpieczniej.