Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne potwierdzone zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Świadczą o tym kolejne potwierdzone zgłoszenia naniesione na Mapę. To narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dzięki temu każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez wychodzenia z domu. Od początku tego roku na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy 54 zgłoszenia, z których 24 zostały potwierdzone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które służy funkcjonariuszom, a także społeczeństwu do poprawy bezpieczeństwa. Dzięki Mapie, mieszkańcy mogą podpowiadać policjantom miejsca, gdzie potrzebna jest ich systematyczna „wizyta”.

 

Od początku tego roku mieszkańcy powiatu nowomiejskiego nanieśli na nią 54 miejsca, które według nich są miejscami zagrożonymi. 24 z nich zostały potwierdzone. W tej chwili 5 zgłoszeń jest w trakcie weryfikacji. Mieszkańcy na Mapie głównie umieszczają takie kategorie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwą infrastrukturę drogową, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czy też bezpańskie psy.

 

Właśnie wczoraj policjanci weryfikowali kolejną informację naniesioną na Mapę dotyczącą wałęsających się psów w miejscowości Bratian. Funkcjonariusze w trakcie patrolowania miejscowości zauważyli psy biegające bez nadzoru i potwierdzili to zgłoszenie. Policjanci ukarali właściciela czworonogów mandatem karnym.

 

 

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej May Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominamy, że należy z niej korzystać w sposób rozsądny. Mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.