Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbam o swoje bezpieczeństwo- etap powiatowy konkursu rozstrzygnięty

Policjanci z nowomiejskiej komendy wybrali najciekawsze prace w konkursie plastycznym pt.: „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Zwycięskie rysunki zostały przesłane do Olsztyna na etap wojewódzki. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów z powiatu nowomiejskiego. Nadesłanych zostało 59 przepięknych prac z 11 szkół.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego „DBAM O swoje BEZPIECZEŃSTWO”. Konkursowemu jury trudno było zdecydować, które z 59 nadesłanych prac plastycznych wybrać jako te najciekawsze i nawiązujące do tematyki konkursu „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Konkurs został zrealizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej".

Patronat nad konkursem przyjął Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko–Mazurski, Pani Dorota Anuszkiewicz p.o. Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – insp.Tomasz Klimek. Natomiast patronat medialny na konkursem objęły TVP S.A Odział w Olsztynie i Gazeta Olsztyńska. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego celem było m.in. rozwijanie wśród najmłodszych postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych w różnych miejscach i okolicznościach.

Dzieci wykazały się ogromną znajomością tematu, wyobraźnią i talentem plastycznym, a ich prace charakteryzowały się różnorodnością treści jak i zastosowanych technik. W efekcie wyłoniono 9 rysunków.

Ostatecznie wybrane zostały niżej wymienione prace, które przesłano do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na etap wojewódzki. Zostanie on rozstrzygnięty 8 czerwca w Olsztynie :

laureaci (w kolejności alfabetycznej) wśród uczniów klas pierwszych:

- Kołpacka Lena z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

- Pieńczewska Paulina ze Szkoły Podstawowej w Radomnie

- Speier Artur ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Tereszewie

laureaci (w kolejności alfabetycznej) wśród uczniów klas drugich :

- Brodzińska Oliwia z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

- Jarzębowski Wojciech ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim

- Kaczyńska Lena ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim

laureaci (w kolejności alfabetycznej) wśród uczniów klas trzecich:

- Babalska Magdalena ze Szkoły Podstawowej w Radomnie

- Seroczyńska Pola ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim

- Węsierska Nadia ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim

Pamiętajmy, iż zdobytą wiedzę należy stale nie tylko pogłębiać, ale i utrwalać. Dobrym sposobem na wywołanie „powtórki materiału" niewątpliwie są konkursy, w ramach których dzieci tworzą prace plastycznej dotyczące bezpieczeństwa.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie dziękujemy i serdecznie gratulujemy.