Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, w miejscu zagrożonym wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa- stracił prawo jazdy

Mieszkaniec powiatu nowodworskiego stracił na kilka miesięcy uprawnienie do kierowania pojazdami. Przyczyną była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał samochodem marki renault laguna w miejscowości Brzozie Lubawskie z prędkością 115 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca ukarany został również mandatem i punktami karnymi.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, ok godz. 19:20 na drodze krajowej w miejscowości Brzozie Lubawskie. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji dokonywali tam pomiaru prędkości pojazdów. Znajduje się tam miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli renault, które jechało z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 115 km/h.

 

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 30-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi województwa pomorskiego także prawo jazdy.


W tym miejscu przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą rzetelnie i czytelnie zidentyfikować i przedstawić zagrożenia np. dotyczące przekraczania prędkości, a następnie poinformować instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Mapie można odpowiednio zadaniować policjantów. Działania policjantów i ujawniony przypadek rażącego przekroczenia prędkości potwierdziły skuteczność tego narzędzia.