Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

W ciągu dwóch dni w ręce policjantów z nowomiejskiej komendy policji wpadło kolejnych 4 poszukiwanych. Mężczyźni szukani byli na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd rejonowy do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia, na badania lekarskie oraz na przymusowe leczenie na oddziale terapii leczenia uzależnień od alkoholu.

Policjanci realizując swe czynności w codziennej służbie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Tylko w w ciągu dwóch dni nowomiejscy stróże prawa zatrzymali 4 poszukiwanych.

 

Pierwszy z nich to 48-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, którego policjanci zatrzymali i przymusowo doprowadzili na badania lekarskie do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

 

Kolejnych dwóch poszukiwanych zostało zatrzymanych przez dzielnicowych z Biskupca. Do zatrzymań mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie doszło w Jamielniku. 27-latek został zatrzymany do odbycia kary w zakładzie karnym na podstawie nakazu sądu za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego wyroku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych będąc już wcześniej prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 21-latek z kolei popełnił wykroczenia polegające na paleniu papierosów w miejscu objętym zakazem, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie miejsca publicznego.

 

Obaj mężczyźni zostali już odwiezieni do zakładu karnego

 

Czwarty z zatrzymanych mężczyzn to 44-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Zgodnie z nakazem sądu został on przewieziony do szpitala na oddział terapii i leczenia uzależnień od alkoholu.

 

 

 

 

  • zatrzymany przez policjantów
  • zatrzymany przez policjantów