Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i policjantów pełniących służbę zewnętrzną a także regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak było w przypadku 3 mężczyzn, poszukiwanych za popełnione przestępstwa. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów i trafili już do zakładu karnego.

Policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby na które zostały wydane nakazy doprowadzenia do zakładu karnego za popełnione przestępstwa.

W Jamielniku dzielnicowa w trakcie obchodu swojego rejonu służbowego zauważyła mężczyznę, który poszukiwany był przez sąd do obycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo niestosowania się wcześniejszego wyroku zakazującego mu prowadzenie pojazdów rowerowych. 49-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został zatrzymany i najbliższe 150 dni spędzi za kratkami.

Dzielnicowi z Biskupca pełniąc służbę na terenie Bielic zatrzymali kolejnego z poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jest nim 50-letni mieszkaniec tej gminy, który uchylał się wcześniej zasądzonej mu przez sąd kary ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym 60 dni.


 

Tego samego dnia policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolując ulice Nowego Miasta Lubawskiego zauważyli kolejnego poszukiwanego mężczyznę. 44-letni mieszkaniec miasta zgodnie z nakazem sądu ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności za przestępstwa oszustwa, a dokładniej wyłudzenia pożyczki gotówkowej wprowadzając w błąd pracownika biura kredytowego poprzez przedstawienie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów.


 

Wszyscy trzej poszukiwani zostali już doprowadzeni do zakładu karnego.