Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad żoną

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 65–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Kurzętnik w ramach dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Mężczyzna otrzymał także nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

W miniony wtorek (15.05.18r.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją żoną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 65-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał żonie, poniżał ją a także groził i uderzał rękoma po całym ciele. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad żoną. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.


Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Kurzętnik policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z małżonką.