Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne kontrole w ramach działań BUS & TRUCK

Nowomiejscy policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania "BUS i TRUCK”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. Wszystko po to by na naszych drogach było bezpiecznie.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na drogi powiatu nowomiejskiego wyruszyły patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego. Prowadzili oni wspólne działania ukierunkowane na kontrolę kierowców dużych pojazdów. Głównym celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów i osób.


 

W trakcie wspólnej akcji zwracano uwagę i eliminowano nieprawidłowości występujące podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzano stan techniczny i obowiązkowe wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. Funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość kierujących. Mundurowi zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowcy. 

Mundurowi skontrolowali łącznie 35 pojazdów, w tym 4 autobusy i 12 pojazdów ciężarowych. Niestety nie obyło się bez kar. Podczas działań, funkcjonariusze wystawili łącznie 13 mandatów karnych. Główne uchybienia kierowców wynikały z przekroczenia przez nich dopuszczalnej prędkości, tak było aż w 9 przypadkach (w 1 przypadku przez kierującego pojazdem ciężarowym). 

To już kolejne wspólne działania policjantów z inspektorami transportu drogowego. Będą one kontynuowane, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.