Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny długi weekend- podsumowanie

Na drogach powiatu nowomiejskiego przez ostatnie pięć realizowane były działania pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało”. Do działań zaangażowano nie tylko policjantów ruchu drogowego, ale także innych funkcjonariuszy, którzy baczną uwagę zwracali na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas działań, które trwały od środy policjanci skontrolowali 95 pojazdów. Ujawnili 57 kierowców, którzy naruszyli przepisy prawa między innym jadąc z nadmierną prędkością, czy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W konsekwencji 52 kierowców za złamanie przepisów ruchu drogowego zostało ukaranych mandatami. W ciągu tych pięciu dni pracowali przy 8 zdarzeniach drogowych.

W czwartek ok godz. 13:30 na ul. Sienkiewicza w Kurzętniku kierujący motocyklem 66-latek zjechał na część jezdni przeznaczonej dla przeciwnego pasa ruchu doprowadzając do zderzenia z BMW. Mężczyzna trafił do szpitala.


 

W sobotę ok godz. 13:20 także na ul. Sienkiewicza w Kurzętniku kierujacy Volvo nie dostosował prędkości do sytuacji na drodze i najechał na tył poprzedzającego go volkswagena.


 

W niedzielę wieczorem w Tylicach kierujący pojazdem m-ki Aixam nie dostosował prędkości do warunków w ruchu w wyniku czego zjechał na lewą stronę i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Siedzący za kierownicą mieszkaniec gm. Nowe Miasto Lubawskie był nietrzeźwy. Dzisiejszą noc spędził w policyjnej celi.


 

Na szczęście na drogach naszego powiatu nikt nie zginął.


 

  • kolizja w Kurzętniku 02.06.18r.
  • kolizja w Kurzętniku 31.06.18r.