Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna wizyta uczniów w nowomiejskiej komendzie

Uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili nowomiejską komendę Policji. To kolejne już spotkanie edukacyjno – profilaktyczne w ramach projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tego dnia dzieci mogły poznać pracę policjantów. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i poznaniu zawodu policjanta.

Dziś rano nowomiejska komenda Policji gościła w swoich murach uczniów klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Wizyta ta była doskonałą okazją by porozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem. Policjantka poruszyła niezwykle ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

 

Podczas spotkania uczniowie mieli też niezwykłą możliwość poznania od podszewki pracy funkcjonariuszy w niebieskich mundurach. Dzieci zainteresowane codzienną służbą policjantów przyjrzały się warunkom pracy policjantów i z ogromnym zaciekawieniem słuchały o policyjnej służbie. Miały także okazję obejrzeć film przygotowany przez Komendę Główną Policji pt. „Polska Policja dziś”.

 

Spotkanie dało im także możliwość zrobienia sobie odcisków palców i obejrzenia policyjnego radiowozu.

 

Ta niecodzienna lekcja bezpieczeństwa odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie –otwarte jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami dzieci i młodzież utrwalają zasady bezpiecznych zachowań, ponadto goście jednostek policji poznają rolę policji i pracę funkcjonariuszy.

 

  • uczniowie z wizytą w komendzie