Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dalszej jazdy

Nowomiejscy policjanci w ciągu ostatniej doby uniemożliwili dalszą jazdę trzem mężczyznom, którzy w ogólne nie powinni wsiadać za kierownicę pojazdów i na rower. Jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dwaj pozostali zanim ruszyli w drogę pili alkohol.

Wczoraj ok godz. 10:00 na ul. Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim patrol służby łączonej policjanta ruchu drogowego i strażnika miejskiego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego citroenem, który popełnił wykroczenie przekraczając prędkość. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się jednak, że 30-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto Lubawskie posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za naruszenie sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Ok. godz. 22:40 w Grodzicznie policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 34-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.


 

Dziś rano, o 5:30 na ul. Lidzbarskiej w Kurzętniku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 44-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Teraz obaj odpowiedzą za popełnione wykroczenie.