Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola jezior w powiecie nowomiejskim wspólnie ze strażą rybacką

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej. Celem akcji było ograniczenie przestępczości na wodach i terenach przywodnych.

W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze legitymowali wędkarzy oraz sprawdzali dokumenty niezbędne do połowu oraz wykorzystywany przy tym sprzęt wędkarski. Ponadto kontrolowali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń.

 

 

 

Wspólne przedsięwzięcie ukierunkowane było w szczególności na zwalczanie procederu nielegalnego połowu ryb. Działania te nie są pierwszymi. Od kilku lat funkcjonariusze zaprzyjaźnionych służb łączą swe siły w walce z nielegalnym połowem ryb. Podczas przeprowadzonych kontroli nie ujawniono większych nieprawidłowości.

 

 

 

Funkcjonariusze przypominają, że osoby łowiące ryby winny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy ponadto pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

 

 

 

To kolejne, ale nie ostatnie wspólne działania z funkcjonariuszami zaprzyjaźnionych służb.