Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy

Mieszkaniec powiatu działdowskiego stracił na kilka miesięcy uprawnienie do kierowania pojazdami. Przyczyną była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał oplem astrą w miejscowości Mroczno z prędkością 94km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca ukarany został również mandatem i punktami karnymi.

W piątek nowomiejscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na kontrole prędkości. W tym dniu na 19 skontrolowanych kierowców aż 11 przekroczyło prędkość.

 

Po południu, ok. godz. 16:40 w miejscowości Mroczno policjanci zatrzymali rekordzistę. Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji dokonywali tam pomiaru prędkości pojazdów. Znajduje się tam miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli opla astrę, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h auto miało na liczniku 94 km/h.

 

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 45-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu działdowskiego także prawo jazdy.

 

To kolejny taki przypadek, gdy dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci eliminują zagrożenia. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą rzetelnie i czytelnie zidentyfikować i przedstawić zagrożenia np. dotyczące przekraczania prędkości, a następnie poinformować instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Mapie można odpowiednio zadaniować policjantów. Działania policjantów i ujawniony przypadek rażącego przekroczenia prędkości potwierdziły skuteczność tego narzędzia.