Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsca naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w ciągłym zainteresowaniu policjantów

Nowomiejscy policjanci kolejny raz interweniowali w miejscach naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tym razem w miejscu wskazanym jako zagrożone spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym.

a pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego rejonu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje.

 

Tak było w miniony poniedziałek, po południu nowomiejscy policjanci podejmowali interwencję na ul. 3 Maja w Nowym Mieście Lubawskim. Tam w trakcie patrolu funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami.

 

 

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: www.nowe-miastolubawskie.policja.gov.pl.

 

Od początku tego roku nowomiejscy policjanci podejmowali już 118 interwencji dotyczących spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

 

Policjanci przypominają:

 

  • spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest wykroczeniem za które grozi grzywna w wysokości 100 zł.

 

W marcu br. znowelizowano "Ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”. Przed jej nowelizacją ustawa zabraniała spożywania alkoholu na ulicach, placach i w parkach. Teraz jednak całkowicie zakazane jest spożywanie w miejscach publicznych – gdzie miejsce publiczne to miejsce dostępne dla każdego.

 

art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

 

Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów