Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kolejny raz badali trzeźwość kierujących na naszych drogach

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Policyjne patrole od wczesnych godzin rannych pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Przebadano blisko 670 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Bezwzględna trzeźwość za kierownicą to jeden z fundamentów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjanci kontrolują stan trzeźwości użytkowników ruchu praktycznie podczas każdej kontroli drogowej.

 

Podczas wczorajszych działań policjanci przebadali 669 kierowców. Dwóch 48-latków, jeden kierujący audi a drugi rowerem odpowiedzą za popełnione wykroczenia, bowiem znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu.


 

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Każdy kierujący na drodze pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.


 

Tylko od soboty do wtorku nowomiejscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 7 kierujących którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol.