Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał przy sobie narkotyki. Został zatrzymany

Mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego został zatrzymany przez policyjny patrol, po tym jak w trakcie kontroli osobistej okazało się, że posiadał przy sobie woreczek foliowy z podejrzaną substancją. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia policjantów, że substancja ta, to narkotyki. 17-latkowi za popełnione przestępstwo może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór ok. godz. 22:20 w Nowym Mieście Lubawskim. Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego nowomiejskiej policji podczas patrolu ulicy Działyńskich postanowili wylegitymować młodego mężczyznę. W trakcie wykonywania swych czynności znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego.

W związku z podejrzeniem posiadania przy sobie substancji zabronionych policjanci zatrzymali 17-latka i przewieźli do budynku komendy. Tam podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne dwa woreczki z zawartością białego proszku.

Badania przeprowadzone testerem narkotykowych wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Młody mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu już zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.


 

Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.