Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną- trafił do aresztu

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zastosowanie przez sąd wobec mężczyzny dwumiesięcznego aresztu. Był on już wcześniej karany był za podobne przestępstwo. Teraz może mu grozić kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik, który znęcał się nad swoją żoną. W rodzinie tej wcześniej założono procedurę Niebieskiej Karty. Okazało się jednak, że pomimo wizyt dzielnicowego oraz pracy innych członków Zespołu Interdyscyplinarnego mężczyzna nadal gnębił żonę. Po kolejnej interwencji policjanci zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie odizolowując go od pokrzywdzonej.

 

Z relacji kobiety wynikało, że znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją, poniżał, groził pozbawieniem życia, uderzał rękoma po całym ciele oraz szarpał i popychał. Mężczyzna został wcześniej także zobowiązany do opuszczenia wspólnego mieszkania jednak nie wywiązał się z tego.

 

Mieszkaniec gminy Kurzętnik usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą i uszkodzenia ciała.

 

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Kurzętnik najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku 65-latkowi grozi wyższa kara, do 7,5 roku pozbawienia wolności bowiem już wcześniej karany był za podobne przestępstwo i odbywał za to karę w zakładzie karnym.

  • zatrzymany podejrzany