Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Łupem 20 i 14-latka padły pieniądze oraz złota biżuteria o łącznej wartości blisko 6 tys. złotych. Amatorzy cudzej własności usłyszeli już zarzuty, odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem.

W sobotę nowomiejscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 4 tys. zł. Amatorami cudzej własności okazali się dwaj młodzi mieszkańcy miasta. 20 i 14-latek zostali zatrzymani przez policjantów. Realizując czynności w tej sprawie kryminalni ustalili, że to nie jedyny taki przypadek. Ci sami sprawcy już wcześniej włamali się do pokoju w innym mieszkaniu, skąd ukradli złotą biżuterię na szkodę osoby najbliższej jednego z nich. W tym przypadku osoba pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę blisko 2 tys. zł.

 

Teraz mieszkańcy miasta ze swojego zachowania będą odpowiadać przed sądem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.