Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niezwykły gość w Przedszkolu w Bratianie

Niecodzienne zajęcia odbyły się w oddziale przedszkolnym w Bratianie. Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy - to treści, które poznały przedszkolaki.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. Tak było też wczoraj, kiedy to asp. szt. Mariusz Sargalski z nowomiejskiej komendy otrzymał specjalne zaproszenie na spotkanie do przedszkolaków z Bratiana.


 

Policjant opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Pokazał maluchom sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie i przedstawił dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.


 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

  • spotkanie z przedszkolakami
  • spotkanie z przedszkolakami
  • spotkanie z przedszkolakami