Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Jamielniku odbyła się Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, do czego służy aplikacja mobilna Moja Komenda, na czym polega program Dzielnicowy bliżej nas oraz czym się zajmuje i jaką rolę w społeczeństwie lokalnym pełni Dzielnicowy to tematy, które zostały poruszone podczas debaty społecznej, która odbyła się w Jamielniku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali w Jamielniku debatę społeczną, której tematyka obejmowała bezpieczeństwo mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie.

 

Podczas spotkania omówiono zasadę działania i sposoby korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z uwzględnieniem zgłoszeń z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie. Uczestnicy debaty mogli dowiedzieć się w jaki sposób narzędzie to pomaga w kontakcie społeczeństwa z policją i jaki wpływ ma to na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie. Uczestnicy debaty poznali zadania i swojego dzielnicowego, zapoznali się z charakterem jego pracy, a także mieli możliwość nawiązania bezpośredniego z nim kontaktu. Policjanci przedstawili sposób działania aplikacji mobilnej Moja Komenda i wskazali, jak łatwo i w prosty sposób uzyskać kontakt do swojego dzielnicowego, a także do najbliżej znajdującej się nas jednostki policji.

 

Debata miała na celu zapoznać i uświadomić jej uczestnikom możliwości i sposoby nawiązania współpracy z policją w trosce o bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu.

 

Wczorajsze spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, dziękujemy uczestnikom za przybycie i podzielenie się z nami własnymi spostrzeżeniami oraz uwagami. Są one dla nas bardzo cenne.