Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjantów wracających do domu po służbie.

Nowomiejscy policjanci wracający po służbie do domu zatrzymali podejrzanie jadący pojazd. Jak się później okazało cała czwórka znajdująca się w samochodzie ( w tym kierujący) byli kompletnie pijani.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (29.09.). Około godz. 24:00 na odcinku drogi Nowe Miasto Lubawskie – Gwiździny funkcjonariusze zauważyli pojazd który jechał całą szerokością jezdni. Policjanci poinformowali o zdarzeniu dyżurnego jednostki a sami z uwagi na duży ruch pojazdów i zagrożenie jakie stwarzał kierujący swoim stylem jazdy postanowili zatrzymać pojazd. Funkcjonariuszom udało się wyprzedzić pojazd a następnie w bezpieczny sposób go wyhamować i zatrzymać. Policjanci wyciągnęli kierującego z pojazdu a następnie go obezwładnili z uwagi na fakt iż mężczyzna stawiał bierny opór podczas wykonywania czynności. Warto pochwalić postawę innych kierujących, którzy zatrzymali się i pomogli policjantom w przeprowadzeniu czynności które utrudniali pasażerowie zatrzymanego pojazdu.

Po chwili na miejsce dotarł patrol ruchu drogowego który doprowadził kierującego do Komendy na badanie trzeźwości. Na miejscu okazało się , że kierujący Fiatem Punto 25-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu.

Zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności