Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na naszych drogach

Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ten weekend był pracowity dla nowomiejskich policjantów. Funkcjonariusze wyeliminowali z drogi dwóch nietrzeźwych kierujących, jednego kierującego, który posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, pracowali też przy 6 kolizjach i jednym wypadku drogowym.

Ten weekend był pracowity dla nowomiejskich policjantów pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy wiemy, że ogromnym zagrożeniem dla uczestników ruchu są kierowcy, którzy wsiedli do pojazdów pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. W miniony weekend policjanci wyeliminowali z naszych dróg dwóch takich kierowców. Każdy z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


 

W piątek ok. godz. 14:00 na ulicy Grunwaldzkiej w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. 43-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Dzień później, w sobotę ok godz. 16:30 na ulicy Waryńskiego w Nowym Mieście Lubawskim policjanci skontrolowali kierującego fiatem. Mieszkaniec naszego powiatu miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Także w sobotę, tym razem na ul. Sienkiewicza w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault laguna. W tym przypadku kierowca także nie powinien wsiadać za  kierownicę, a to dlatego, że posiada aktualne 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, jeden z nich nawet dożywotnio.


 

Wszyscy kierowcy, którzy popełnili przestępstwa na drogach poniosą konsekwencje i będą odpowiadać przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.


 

Od piątku nowomiejscy policjanci pracowali także przy 6 kolizjach drogowych. Każdej z nich można by było uniknąć gdyby kierowcy przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Przyczyną tych zdarzeń było bowiem niedostosowanie prędkości do warunków panujących w ruchu, nie ustąpienie pierwszeństwa jazdy, nie upewnienie się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania lub cofania.


 

W niedzielę ok godz. 12:50 w Bielicach doszło z kolei do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący rowerem chcąc przejechać na drogą stronę jezdni nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie prawidłowo jadącej peugeotem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego pojazdów a następnie do uderzenia przez kierującą autem w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażerka peugeota z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


 

Policjanci przypominają:


 

Za kierownicę auta mogą wsiadać tylko osoby trzeźwe. Każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zaburza koncentrację i wpływa negatywnie na zdolności kierującego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. W takich warunkach każdy kierowca powinien zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.


 


 


 


 


 

  • wypadek w Bielicach