Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący

Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. Wczoraj nowomiejscy policjanci wspierani przez kolegów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Dziś rano zatrzymano nietrzeźwego motocyklistę z sądowym zakazem. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Nowomiejscy policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Wczoraj funkcjonariusze nowomiejskiej drogówki pełnili wspólnie służbę z kolegami z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie i zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę pili alkohol.


 

Około godziny 15:50 w Wielkich Bałówkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 40latek ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

 

Ok godz. 17:20 w Mrocznie inny policyjny patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego. 35-letni mieszkaniec gminy Grodziczno kierujący renault miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

 

Dziś rano, tuz przed godziną 7:00 w Mszanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który także był nietrzeźwy. 43-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jakby tego było mało nie powinien w ogóle wsiadać na motocykl, bowiem do 2022r. Obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 


 

Pamiętajmy !:

 

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Alkohol znacząco zakłóca pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców, dlatego osoba kierująca pojazdem powinna być trzeźwa. 

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.