Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma zgody na nietrzeźwych kierowców. Działania nowomiejskich policjantów pod nazwą „Alkohol i narkotyki”

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Dodatkowe patrole policyjne pojawiły się na drogach całego powiatu sprawdzając trzeźwość w ramach działań „Alkohol i narkotyki”.

Na drogach powiatu nowomiejskiego policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Działania funkcjonariuszy były skoncentrowane na przeprowadzeniu maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci przebadali ponad 400 kierujących. W ciągu ostatnich dwóch ostatnich dni policjanci ujawnili aż 10 osób, które zanim ruszyły w drogę spożywały alkohol.


 

Niechlubny rekordzista miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 

Nowomiejscy policjanci zapowiadają, że będą przeprowadzać kolejne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego i poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

  • działania Alkohol i narkotyki
  • działania Alkohol i narkotyki
  • działania Alkohol i narkotyki
  • działania Alkohol i narkotyki
  • działania Alkohol i narkotyki