Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą przed feriami

Nowomiejscy policjanci przez cały rok odwiedzają uczniów w szkołach i przedszkolach przypominając im o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, policjanci odwiedzają placówki edukacyjne by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Bez względu na wiek uczniowie licznie uczestniczą w pogadankach, dzięki którym zdobywają wiedzę jak unikać niebezpieczeństw.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023” nowomiejscy policjanci spotykają się z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas wizyt mundurowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzą jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Ważnym elementem spotkania jest także zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Policjanci podczas spotkań wykorzystują książeczkę „Na ratunek Policjanci” czytając dzieciom opowiadanie „Kruchy lód”.

 

Bez względu na wiek wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczą w spotkaniach, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane przez gości pytania. Uczestnicy prelekcji obiecali przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

 

Na koniec spotkań policjanci zawsze życzą miłego i bezpiecznego, zimowego wypoczynku.

 

 

W tym miejscu apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek.

 • na zdjęciu widać umundurowanego policjanta rozmawiającego z dziećmi
  spotkanie dzielniowego w szkole w Zajączkowie
 • pamiątkowe zdjęcie policjantów z dziećmi
  spotkanie policjantów w przedszkolu miejskim
 • spotkanie dzielnicowego w szkole
  spotkanie dzielnicowego z uczniami SP nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim
 • policjantka omawia z dziećmi temat bezpiecznych ferii
  spotkanie policjantki z uczniami szkoły w Łąkorzu
 • policjant rozmawia z uczniami
  spotkanie dzielniowego w szkole w Zajączkowie
 • policjantka czyta dzieciom opowiadanie "Na ratunek Poli"
  spotkanie policjantów w przedszkolu miejskim
Powrót na górę strony