Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna Zima” – spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim

Ferie zimowe – dla uczniów czas wolny od nauki, okres beztroski i wyjazdów do rodziny lub w miejsca zorganizowanego wypoczynku. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy po to by ferie przebiegły bez niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Apel pod hasłem „Bezpieczna Zima” miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ wzięli w nim udział szczególni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego oraz Nadleśnictwa. Inicjatorem spotkania był Pan Ryszard Krzemieniewski – animator licznych przedsięwzięć sportowych i dotyczących bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

Goście przekazali uczniom wiele przydatnych informacji – jak bezpiecznie spędzać czas wolny w zimie, radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku i w domu. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach. Atrakcją był także pokaz sprzętu ratunkowego i sprawność działania służb.

Szkoła z rąk pana Ryszarda Krzemieniewskiego otrzymała także materiały promocyjne dotyczące bezpieczeństwa przekazane przez wiele instytucji.

  • policjantka rozmawia z dziećmi
    spotkanie "Bezpieczna Zima"
  • uczestnicy apelu
    spotkanie "Bezpieczna Zima"
  • ratownik medyczny rozmawia z dziećmi
    spotkanie "Bezpieczna Zima"
Powrót na górę strony