Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ferii na terenie naszego powiatu

Na terenie naszego województwa zakończyły się ferie, zatem to czas wstępnych podsumowań działań „Bezpieczne Ferie” na terenie naszego powiatu. Był to czas wzmożonej pracy policjantów prewencji i ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku spotykali się z dziećmi i młodzieżą przypominając im o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz kontrolowali autobusy przewożące ich na wypoczynek

Podczas trwania ferii zimowych funkcjonariusze kontrolowali autokary, w tym także wiozące dzieci na zorganizowany wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

W trakcie trwania ferii policjanci ogniwa ruchu drogowego skontrolowali 221 pojazdów.


Funkcjonariusze dzielnicowi i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną jeszcze przed rozpoczęciem ferii spotykali się z uczniami w szkołach oraz z ich rodzicami podczas wywiadówek przypominając im o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. W sumie przeprowadzono 39 takich spotkań z dziećmi.


W trakcie trwania ferii policjanci także odwiedzali dzieci wypoczywające na naszym terenie przeprowadzając z nimi spotkanie edukacyjne. Dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego asp. szt. Paweł Cherkowski rozmawiał na temat bezpieczeństwa z dziećmi, które uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury.


W całym powiecie policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo młodych w kontekście przeciwdziałania przestępczości i demoralizacji.

  • dzielnicowa rozmawia z dziećmi
    spotkanie dotyczące bezpieczęństwa podczas ferii - fot. SP Gwiździny
Powrót na górę strony