Aktualności

Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo nad wodą

Rekreacja nad wodą przyjmuje różne formy. To może być wędkowanie z brzegu lub z łódki, pływanie wpław lub przy wykorzystaniu sprzętów pływających. To żeglowanie z wiatrem lub z silnikiem. To nurkowanie, a czasami tylko wejście do wody w poszukiwaniu ochłody. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, a zapominamy o brawurze. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na to, by niebezpieczne lokalizacje oraz miejsca, gdzie dochodzi do groźnych zdarzeń były nadzorowane.

Woda to żywioł, który nie wybacza nawet najmniejszych błędów.

Dlatego tak ważne jest to, by nawet podczas największych upałów zachować chłodną głowę. Do kąpieli wybierać tylko znane miejsca, a najlepiej strzeżone kąpieliska. Na łódkę wybierać się w czyimś towarzystwie. Zawsze stosować się do informacji ostrzegawczych i poleceń ratowników. Nie popisywać się przed innymi i mierzyć siły na zamiary. Nie wchodzić zbyt szybko do wody po długim czasie spędzonym na słońcu i nie łączyć wypoczynku nad wodą z alkoholem!

Policjanci każdego dnia w tym czasie pełnią służby na wodach i obszarach przywodnych w regionie. Kontrolują jednostki pływające, są obecni na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych.

Sprawdzają też miejsca, wskazane im przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony