Podsumowanie drogowe minionego weekendu
W miniony weekend policjanci nie odnotowali żadnego wypadku i pracowali tylko przy dwóch kolizjach drogowych. Dwukrotnie zarówno w piątek jak i w niedzielę wyeliminowali z dalszej jazdy tego samego nietrzeźwego rowerzystę i jednego znajdującego się pod działaniem narkotyków.
W piątek (19.06.26r.) ok. godz. 15:20 w Nowym Grodzicznie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 49-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gm. Grodziczno ma w organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
W sobotę (20.06.26r.) tuż przed godz. 15:00 na ul. Mickiewicza w Kurzętniku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli znanego im osobiście mężczyznę kierującego rowerem. Wyczuwalny od niego był charakterystyczny zapach marihuany. Podczas kontroli osobistej 19-latka funkcjonariusze znaleźli ukryty w paczce od papierosów woreczek strunowy z zwartością suszu brunatno-zielonego. Przeprowadzone badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Ponadto od mieszkańca Kurzętnika pobrano mocz na zbadanie czy w jego organizmie nie znajdują się narkotyki. Wstępny wynik wyszedł pozytywny, a to oznacza, że mężczyzna kierował rowerem znajdując się pod działaniem środków odurzających.
W niedzielę (21.06.26r.) ok. godz. 12:00 w Nowym Grodzicznie policjanci patrolówki uniemożliwili dalszą jazdę rowerem temu samemu nietrzeźwemu rowerzyście, który był kontrolowany piątek. Tym razem 49-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.