Aktualności

Kontrolowaliśmy prędkość

Na drogach powiatu nowomiejskiego prowadziliśmy własne działania„Prędkość”. Kontrolowaliśmy stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i ograniczeń prędkości. Niestety znaleźli się kierujący, którzy mieli zbyt „ciężką nogę”

W środę (24.06.26r.) na terenie powiatu nowomiejskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ujawnianie kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ciągu tego dnia funkcjonariusze odnotowali aż 61 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 55 w rejonie przejść dla pieszych. Takie statystyki pokazują, że mimo licznych apeli i tragicznych zdarzeń na drogach, wciąż wielu kierujących lekceważy obowiązujące przepisy.


 

„Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Skraca czas reakcji, wydłuża drogę hamowania i znacznie zmniejsza szanse na przeżycie w przypadku zderzenia. Każdy, kto siada za kierownicą, ma obowiązek przestrzegać przepisów i dbać o bezpieczeństwo – swoje i innych.”

 

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek, rozwagę i jazdę zgodną z przepisami.

 

Powrót na górę strony