Aktualności

Pijani awanturnicy

Policjanci zatrzymali trzech awanturników, po tym jak zachowywali się agresywnie wobec domowników. Wszyscy mężczyźni byli pijani, rekordzista miał blisko cztery promilile alkoholu w organizmie. To kolejne takie przypadki, gdy policjanci muszą interweniować i odizolowywać sprawcę przemocy od ofiar, którymi są ich bliscy.

 

W ciągu ostatniej doby policjanci interweniowali 5 razy w rodzinach w których dochodzi do przemocy. Trzech awanturników zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu, gdzie obecnie trzeźwieją.

 

Wczoraj około godziny 19:30 oficer dyżurny nowomiejskiej policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie Biskupca. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak ustalili funkcjonariusze 38-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej żony. Był wobec niej agresywny, wyzywał słowami wulgarnymi. Policjanci opanowali sytuację, a pijany awanturnik trafił do komendy. Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

 

Niespełna godzinę później policjanci zostali wezwani na interwencję domową na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jak się okazało 27-latek wszczął awanturę ze swoim ojcem. Mężczyzna popychał oraz uderzył ojca. wyzywał go słowami wulgarnymi. Sprawca także był pod działaniem alkoholu i został zatrzymany.

 

Około godziny 21:00 funkcjonariusze zostali wezwani do kolejnej interwencji domowej, tym razem na terenie gminy Kurzętnik. Jak ustalili policjanci 53-letni mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową ze swoją żoną, podczas której ubliżał jej słowami wulgarnymi i powszechnie uważanymi za obelżywe. Mężczyzna był agresywny, szarpał i uderzył żonę.  Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci zakładają procedurę tzw. „niebieskiej karty”. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną, którzy dokonują sprawdzenia stanu bezpieczeństwa domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie. Najczęstszymi sprawcami przemocy są osoby, które znajdują się pod działaniem alkoholu. W tych przypadkach kierujemy wnioski do właściwych miejscowo Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w celu podjęcia działań zmierzających do ustalenia czy osoby te są uzależnione od alkoholu.

Powrót na górę strony