Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi dzielnicowi z powiatu nowomiejskiego wyłonieni

Asp. Wiesław Otręba oraz sierż. szt. Mateusz Soter to dzielnicowi, którzy wygrali etap powiatowy konkursu na najlepszego dzielnicowego naszej komendy. Będą teraz reprezentować Komendę Powiatową Policji w Nowym Mieście Lubawskim w wojewódzkim konkursie „Dzielnicowy Roku”. Jest to już XI edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Mówi się o nich policjanci pierwszego kontaktu. Ze wszystkich mundurowych, to właśnie oni są najbliżej społeczeństwa. Każdego dnia, z pierwszej linii pomagają rozwiązywać problemy, podpowiadają jak nie paść ofiarą przestępstwa, ale także tropią sprawców wykroczeń i przestępstw. Dzielnicowi, bo o nich tu mowa, są wizytówką Policji.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się eliminacje do XI edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Do testu wiedzy zawodowej składającej się z 40 pytań przystąpiło 8 dzielnicowych pracujących na terenie powiatu nowomiejskiego.

 

 

Najlepsze wyniki osiągnął asp. Wiesław Otręba oraz sierż. szt. Mateusz Soter.

 

Wiesław Otręba jest funkcjonariuszem Policji blisko 15 lat. Od 2006r. jako dzielnicowy związany jest z Rewirem a później z Zespołem Dzielnicowych w Biskupcu. Mateusz Soter to policjant z ponad 7-letnim stażem, służbę jako dzielnicowy pełni od 2013r. Swoje obowiązki wykonuje na terenie Rejonu I w Nowym Mieście Lubawskim.

 

 

Przeprowadzony konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Policjanci, którzy zajęli dwa czołowe miejsca reprezentować będą nasz powiat w Wojewódzkim Etapie Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku".

 

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu.

  • konkurs dla dzielnicowych
  • konkurs dla dzielnicowych
  • konkurs dla dzielnicowych
Powrót na górę strony