Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystości Święta Policji

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili swoje święto. Była to doskonała okazja, by docenić trud wkładany każdego dnia w pracę, mundurowych i pracowników cywilnych komendy, a także wręczyć awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wczoraj (06.08.2020) w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na obowiązujący stan epidemiczny uroczystość miała charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych policjantów w hołdzie funkcjonariuszom Policji Państwowej w Nowym Mieście Lubawskim zamordowanym wiosną 1940 roku.

W uroczystym apelu, który odbył się na placu wewnętrznym komendy uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz Wójt Gminy Grodziczno pan Tomasz Szczepański.

Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter ze względu na 101-rocznicę powstania Policji Państwowej oraz 95-tą rocznicę powołania kobiet do Policji. 30 lat temu została uchwalona obecnie obowiązująca Ustawa o Policji oraz powstały Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów.

Podczas apelu zostały wręczone odznaczenia i medale oraz awanse w stopniach służbowych. Brązowy medal "Za zasługi dla Policji" otrzymał Wójt Gminy Grodziczno pan Tomasz Szczepański.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski złożył życzenia wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym i podziękował za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa, ale także ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie tej niezwykłej, często trudnej, pełnej poświęcenia służby. W swoim wystąpieniu nadinsp. Tomasz Klimek podziękował za pełną zaangażowania służbę podkreślając jej wagę, zwłaszcza w tym jakże trudnym okresie walki z pandemią. Nie zabrakło również słów uznania i podziękowania w stosunku do lokalnych samorządów.

Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyli nowomiejskim funkcjonariuszom także zaproszeni goście.

 

 

Powrót na górę strony