Przedszkolaki poznały Kodeks Młodego Rowerzysty
W Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się nietypowa lekcja bezpieczeństwa. Przedszkolaki z grupy "Motylki" poznały zasady bezpiecznej jazdy rowerem i na rowerze. Maluchy zostały nauczone Kodeksu Młodego Rowerzysty. Po spotkaniu dzieci miały także okazję pokazać prawidłowe zachowania jeżdżąc swoimi jednośladami.
Przedszkolaki z grupy "Motylki" w Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście odwiedziła policjantka, która w ramach wspólnych zajęć o bezpieczeństwie przekazała dzieciom zasady Kodeksu Młodego Rowerzysty. Przedszkolaki poznały budowę roweru i zasady prawidłowego jego wyposażenia m.in światła, sprawny hamulec, sygnał dźwiękowy. Policjantka podkreśliła jak ważnym dla bezpieczeństwa dzieci jest posiadanie przez nich kasków, ochraniaczy oraz nakolanników. "Motylki" poznały zasady bezpiecznej jazdy zarówno rowerem jak i w foteliku rowerowym.
Swoją wiedzę mogły pokazać w praktyce, bowiem po części teoretycznej spotkania maluchy wsiadły na swoje rowery i hulajnogi i pokazały jak należy się zachowywać jeżdżąc na swoich jednośladach.
Policjantka przeczytałam dzieciom opowiadanie pt. „Kłopotliwy kask” z książeczki edukacyjnej „Na ratunek Poli” i wręczyła wszystkim dzieciom odblaski, które zwiększą ich widoczność na drodze.