Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KWP: Pamiętaj o mnie, bo ja zapominam
To słowa wypowiadane przez Panią Sabinę, pensjonariuszkę olsztyńskiego ŚDS „Pomost”, niosącego pomoc chorym na zaniki pamięci i ich najbliższych, padające w spocie filmowym przygotowanym przez policjantów. Intencją projektu jest zwrócenie uwagi osób będących blisko seniorów na ich potrzeby i bezpieczeństwo. Bo oni sami o tym zapominają.
-
KGP: Bezpieczeństwo podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10 stycznia już po raz dwudziesty czwarty policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
-
Nieskradzione.pl: 11%Polaków zgubiło swój dowód osobisty, 5% padło ofiarą jego kradzieży, a 3% doświadczyło kradzieży hasła do konta czy skrzynki e-mailowej
Chyba nie ma człowieka, który wychodzi z mieszkania bez dowodu osobistego. Praktycznie zawsze mamy go przy sobie. Posługujemy się nim przy okazji wypożyczania sprzętu sportowego, zaciągania kredytu, lub pożyczki, czy też w sytuacjach, gdy musimy załatwić jakieś formalności. Czy w każdej z tych sytuacji dbamy o bezpieczeństwo naszych danych osobowych? Czy potrafimy weryfikować komu możemy je podać? Zgubienie dowodu osobistego może skończyć się kradzieżą tego co jest niepowtarzalne i tylko nasze