Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lekcja w klasie mundurowej
Policjanci z nowomiejskiej komendy w ramach współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Służb Mundurowych w Bielicach rozpoczęli kolejny cykl zajęć w postaci wykładów. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się ze specyfiką danego zawodu.
-
Apel o ostrożną jazdę
Apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnich dniach zaskoczyło wielu kierowców w naszym kraju. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, czasami spada poniżej zera, pada deszcz z mżawką,a na drodze pojawiają się liście, to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.
-
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców gminy Nowe Miasto Lubawskie, który widząc jadący od jednej krawędzi drogi do drugiej pojazd uniemożliwił jego kierowcy dalszą jazdę i powiadomił policjantów. Kierujący osobowym oplem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 48-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
-
Rozmawiali z uczniami o ich bezpieczeństwie
Policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych by rozmawiać na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowych. Funkcjonariusze cały czas przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu.