Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci szkolili nauczycieli i pracowników szkół z zagrożeń terrorystycznych
W Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie odbyło się szkolenie dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych z gminy Grodziczno. Zaproszeni goście poznali procedury związane z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika. Działania zainicjowane są przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
-
Pierwszy dzień wiosny to dzień wytężonej pracy nowomiejskich policjantów
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który przez uczniów, nie tylko na terenie powiatu nowomiejskiego, obchodzony jest przede wszystkim jako „dzień wagarowicza” to również czas wzmożonej pracy policjantów. Funkcjonariusze będą dokładać wszelkich starań, by nie dopuścić do wybryków chuligańskich ale również by młodzi ludzie sami nie padli ofiarą przestępstwa.
-
Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzane o posiadanie narkotyków. Jeden z mężczyzn to 38-letni mieszkaniec Olsztyna, w którego samochodzie policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. Drugim zatrzymanym jest mieszkaniec gminy Kurzętnik, który posiadał amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.