Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieskradzione.pl: 11%Polaków zgubiło swój dowód osobisty, 5% padło ofiarą jego kradzieży, a 3% doświadczyło kradzieży hasła do konta czy skrzynki e-mailowej
Chyba nie ma człowieka, który wychodzi z mieszkania bez dowodu osobistego. Praktycznie zawsze mamy go przy sobie. Posługujemy się nim przy okazji wypożyczania sprzętu sportowego, zaciągania kredytu, lub pożyczki, czy też w sytuacjach, gdy musimy załatwić jakieś formalności. Czy w każdej z tych sytuacji dbamy o bezpieczeństwo naszych danych osobowych? Czy potrafimy weryfikować komu możemy je podać? Zgubienie dowodu osobistego może skończyć się kradzieżą tego co jest niepowtarzalne i tylko nasze
-
Grupa młodych dziennikarzy z wizytą w nowomiejskiej komendzie
W Nowomiejskiej Komendzie Policji gościła kilkuosobowa grupa młodych dziennikarzy wraz opiekunem z lokalnej Gazety Nowomiejskiej. Młodzież miała okazję nie tylko zwiedzić budynek komendy ale także poznać specyfikę służby, zobaczyć policyjny sprzęt oraz przeprowadzić wywiad z komendantem jednostki.
-
Policjanci pomogli bezdomnemu
Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. Wczoraj późnym wieczorem policjanci kolejny już raz interweniowali wobec jednej takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
Jeden telefon i pozostanie nieobojętnym na los innych może uratować życie i uchronić przed wychłodzeniem
Dzięki właściwej reakcji mieszkanki miasta, być może życie zawdzięcza bezdomny mężczyzna, który dzisiejszej nocy chodził po okolicy. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Niska temperatura, która panuje na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. To oni są najbardziej narażeni na wyziębienie organizmu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.
-
Podsumowanie nocy sylwestrowej
Nowomiejscy policjanci pracowali intensywnie w sylwestrową noc. Funkcjonariusze interweniowali tej nocy 25 razy. Na szczęście nie odnotowano zdarzeń związanych z nieumiejętnym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi. Obsługiwane przez funkcjonariuszy zdarzenia dotyczyły w głównej mierze awantur domowych i interwencji z alkoholem w tle .