Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi pomogli bezdomnemu
Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. W minioną niedzielę policjanci kolejny już raz interweniowali wobec jednej takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczneństwo
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
-
Włamywacz wpadł w ręce policjantów
Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 52-letniego mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem kradzieży z włamaniem do domu będącego w budowie. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skradzione narzędzia elektryczne. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie
Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. Wczoraj późnym wieczorem nowomiejscy policjanci interweniowali wobec jednej takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
Nowomiejscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 200 kierujących
Policjanci z nowomiejskiej drogówki brali udział w centralnych działaniach „Alkohol i narkotyki". Miały one na celu przebadanie jak największej ilości kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie". Wczoraj policjanci przebadali 211 kierujących.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowomiejskim
Za nami drugi rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej mapie każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. To interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dzięki mapie każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez wychodzenia z domu. W ubiegłym roku na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy 235 takich zgłoszeń, z których 94 zostały potwierdzone.
-
Nietrzeźwy spowodował kolizję
Nowomiejscy policjanci pracowali wczoraj przy kolizji drogowej, którą spowodował nietrzeźwy kierujący. 56-latek kierujący chevroletem uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
-
KWP: Dzień Kandydata- dowiedz się jak wygląda rekrutacja do Policji
Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie informuje o rozpoczęciu cyklu spotkań pod nazwą „Dzień Kandydata”.
-
Centralne działania "Prędkość" na rzecz bezpieczeństwa na drogach
W piątek na terenie całego kraju prowadzona była policyjna akcja "Prędkość”. W działaniach uczestniczyli mundurowi z nowomiejskiej drogówki. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że to właśnie przekroczenie prędkości jest od wielu już lat przyczyną większości zdarzeń drogowych.
-
Wypadek w udziałem nastoletniej rowerzystki w Bielicach
Nowomiejscy policjanci pracowali przy wypadku do którego doszło na drodze powiatowej w Bielicach. Doszło tam do potracenia rowerzystki. 13-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.