Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieletni odpowie za kradzież telefonu komórkowego
Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie nastolatka, który dokonał kradzieży w szatni szkolnej. Łupem 15-latka padł telefon komórkowy, który jedna z uczennic szkoły podstawowej schowała w kieszeni swojej kurtki. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
-
Odpowiedzą za kradzież z włamaniem
Nowomiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domku letniskowego i budynku gospodarczego, która miała miejsce w ubiegłym roku na terenie gminy Biskupiec. Mężczyzna zabrał stamtąd m.in. poroża, sprzęt myśliwski, piłę spalinową i wykaszarkę o łącznej wartości ponad 7 tyś złotych. Okazało się, że sprawca nie działał sam. Był z nim nieletni kolega, który ma na swoim koncie dwa inne włamania. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
-
Tymczasowy areszt za udzielanie i posiadanie narkotyków
Nowomiejscy kryminalni przedstawili zarzuty dotyczące posiadania i udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych czterem osobom. Wśród nich znajdował się także nieletni. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn - 21-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.
-
Kierujący bez uprawnień zakończył jazdę na drzewie
Nowomiejscy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Gwiździny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał z drogi uderzając w drzewo. Autem podróżowały trzy osoby. Nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Sprawca zdarzenia nie posiada uprawnień do kierowania, pobrano od niego krew celem zbadania zawartości alkoholu w organizmie.
-
Rozmawiali o cyberprzemocy
Policjantka zajmująca się profilaktyką i prewencją kryminalną z nowomiejskiej komendy spotkała się z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom czym jest cyberprzemoc. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i telefonu komórkowego, także dzieci.
-
Kolejne działania nowomiejskich mundurowych.
W miniony weekend nowomiejscy policjanci przeprowadzili działania. „ Alkohol i narkotyki”. Dodatkowe patrole w godzinach popołudniowych i nocnych pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Funkcjonariuszom z drogówki towarzyszyli policjanci z wydziałów Prewencji i Kryminalnego
-
Pijany kierowca zatrzymany po pościgu
Noc w policyjnym areszcie spędził 42-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo włączonych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nadal uciekał przed policyjnym radiowozem. Jego ucieczkę po pościgu udaremnili policjanci. Szybko okazało się dlaczego unikał spotkania z policjantami. Badanie wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i szereg popełnionych wykroczeń.
-
Wstępne podsumowanie działań „Znicz 2015”
Tak jak przewidywali policjanci od piątku panował zwiększony ruch na drogach. 1 listopada policjanci pojawili się w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby ręcznie kierowali ruchem w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pomimo dużego natężenia nie było większych utrudnień na drogach i ruch w pobliżu cmentarzy odbywał się płynnie. Funkcjonariusze patrolowali również rejony nekropoli, a także parkingi, gdzie odwiedzający groby zostawili swoje samochody.
