Aktualności
Rozmiar czcionki
-
2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
-
Trudne warunki pogodowe. Uważajmy na drogach
Panujące obecnie trudne warunki atmosferyczne w postaci gołoledzi wymagają od kierowców i pieszych zachowania szczególnej ostrożności. Opady śniegu, mżawka i temperatura oscylująca w granicach 0 °C sprawia, że jezdnie i chodniki stają się śliskie. Policja apeluje o szczególną ostrożność.
-
Podsumowanie minionego weekendu na drogach
Miniony weekend był pracowity dla policjantów w całym kraju, podobnie było także w naszym powiecie. Policjanci pracowali przy 8 kolizjach drogowych. Minusowa temperatura i opady śniegu na pewno miały wpływ na to co działo się na drogach, ale pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, nietrzeźwego kierującego volkswagenem, który naruszył sądowy zakaz oraz kierującego audi, który rażąco przekroczył prędkość.
-
Badaliśmy trzeźwość kierujących
Kolejny już raz nowomiejscy policjanci z zespołu ruchu drogowego wspólnie ze swoimi kolegami z ogniwa patrolowo - interwencyjnego i dzielnicowymi przeprowadzili działania, które skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierującym. W sumie podczas prowadzonych działań funkcjonariusze przebadali blisko 1000 kierujących. Wśród skontrolowanych znalazło się czworo kierujących samochodami i jeden rowerzysta, którzy zanim ruszyli w drogę pili alkohol.
-
39-latek z sądowym zakazem i blisko 4 promilami alkoholu w organizmie wjechał autem do rowu
Nowomiejscy policjanci interweniowali w Kurzętniku, gdzie kierujący citroenem wjechał do rowu. Autem podróżowało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Sprawcą tego zdarzenia okazał się 39-latek, który miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i decyzja starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania autem.
-
Twoje światla - Nasze bezpieczeństwo
Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
-
Spotkanie w ramach projektu POWER-ON z uczniami Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu
Niecodzienna lekcja dotycząca zagrożeń hejtu i przestępstw motywowanych nienawiścią miała miejsce w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu. Z inicjatywy tamtejszego dzielnicowego sierż. szt. Łukasza Groszkowskiego z uczniami klasy VIII spotkała się policjantka zajmująca się profilaktyką rozmawiając z młodzieżą o odpowiedzialności karnej w ramach projektu POWER ON.
-
19-latek odpowie za kradzież roweru
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi gminy Nowe Miasto Lubawskie, który zdecydował się zabrać cudzą własność. Młody mężczyzna ukradł rower o wartości 1400 złotych. Został jednak zatrzymany przez policjantów, którzy odzyskali jednoślad.
-
Nietrzeźwi rowerzyści wyeliminowani z dalszej jazdy
Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Policjanci wyeliminowali z naszych dróg kolejnych dwóch nietrzeźwych rowerzystów.
-
Przygotuj się do zimy - wymień opony na zimowe
Zimowy czas wymaga szczególnych przygotowań pojazdu. To nie tylko wymiana płynów eksploatacyjnych na zimowe, sprawdzenie ustawienia świateł i hamulców ale i wymiana ogumienia. Wszystko po to, aby bezpiecznie i bezawaryjnie podróżować po drogach. Policjanci z Olsztyna apelują, aby nie czekać z wymianą opon na zimowe do pierwszych opadów śniegu.